در بسته تحولی طرح خوانا، خلق نتایج واقعی را دنبال می کنیم

در بسته تحولی طرح خوانا، خلق نتایج واقعی را دنبال می کنیم
وزیر آموزش و پرورش در آئین رونمایی از طرح خوانا گفت: در بسته تحولی طرح  خوانا، خلق نتایج واقعی را پیگیری می کنیم.

به گزارش نیکلاس به نقل از وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین رونمایی از بسته تحولی طرح خوانا که در ساختمان شهید رجایی  و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش از طریق ویدئوکنفرانس و بستر شبکه شاد، برگزار شد، اظهار کرد: اجرای این طرح در دوره ابتدایی دارای اهمیت فراوانی است  و قطعا در این طرح تحولی ما به دنبال خلق نتایج واقعی هستیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: شواهد تجربی و مطالعات نظری نشان می دهد که  مهارت های طرح خوانا دارای  نقش راهبردی در تکمیل شخصیت و پرورش کودکان است که می‌تواند در تعیین مسیر آینده زندگی و فعالیت‌های کودکان موثر باشد، بنابراین مهارت های چهارگانه؛ خواندن، نوشتن،گوش دادن و سخن گفتن نقش تعیین کننده ای در  آینده و زندگی  افراد دارند.

وی ادامه داد: انسان هایی که خوب گوش می دهند، بهتر و بیشتر می فهمند، همچنین افرادی که بهتر سخن می گویند، اعتماد به نفس و تعامل بهتری با سایر افراد جامعه دارند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: مهارت های چهارگانه؛ خواندن، نوشتن،گوش دادن و سخن گفتن، مهارت هایی است که در دوره ابتدایی باید شکل بگیرد و اگر به خوبی در دانش آموزان محقق و در شخصیت آنها نهادینه شود کودکان ما در آینده ،  زندگی بهتری در جامعه خواهند داشت.

وی افزود: انسانی که بهتر گوش می‌کند عالم تر، عمیق تر و فهیم تر است، انسانی که می‌تواند خوب سخن بگوید و سخن خوب بگوید اعتماد به نفس بیشتری دارد.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: اجرای بسته تحولی طرح خوانا اقدامی است که اگر به درستی انجام شود آثارش ماندگار خواهد بود زیرا فرد در طول زندگی اش از این مهارت ها بهره مند می شود و خود را در برابر حوادث مصون می سازد.

 وی با بیان اهمیت طرح خوانا در ساختن آینده کودکان تصریح کرد: با اجرای این طرح هرگز به دنبال اقدامات نمایشی نیستیم؛ بلکه به دنبال خلق یک ارزش واقعی هستیم وکیفیت بیش از کمیت برای ما اهمیت دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در این بسته تحولی 5 درصد  از دانش آموزان دوره ابتدایی مشارکت دارند، اظهار کرد: اگر به آموزش دانش آموزان شرکت کنندگان این طرح متمرکز شویم، به نتایج خوبی خواهیم رسید. اصراری در افزایش شرکت کنندگان در این طرح نداریم بلکه کیفیت اجرا مهم تر است و باید روش های مناسبی برای ارزشیابی این دستاورد پیدا کنیم و مطمئن شویم که این طرح به نتایج خود می رسد.

وی در پایان گفت: باید روش برای ارزشیابی این طرح داشته باشیم؛ بنابراین مدیران کل آموزش و پرورش استان ها به صورت هفتگی این طرح را کنترل و مورد ارزیابی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.