ثبت نام بیش از ۸۰۰۰ نوآموز تهرانی در پیش دبستانی مجازی

ثبت نام بیش از ۸۰۰۰ نوآموز تهرانی در پیش دبستانی مجازی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هنوز جزئیات اجرایی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش نهایی و اعلام نشده است گفت: فعلا مهدها رویه قبلی را دارند تا شیوه نامه اجرایی ابلاغ شود.

به گزارش نیکلاس به نقل از ایسنا، سعید ربوشه در جمع خبرنگاران درباره مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش گفت: در همین تهران ۶۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی داریم که شمار آنها با پیش دبستانی ها به ۷۰۰ هزار نفر می رسد.

وی افزود: در کلان کشور، فقط چارچوب و خط مشی ها را مشخص می کنیم و اصول تربیت را می گوییم اما در جزئیات، مدارس می توانند متفاوت عمل کنند و خلاقیت در روش تدریس و نحوه مدیریت داشته باشند. بحث مهدها و پیش دبستانی ها هم همین گونه است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه یکپارچگی در خط مشی و سیاست گذاری ها در مهدهای کودک هم لازم و هم یک ضرورت است گفت: همانند مدارس کلیات، خط مشی ها و اصول تربیتی را اعلام می کنیم اما حتما در مهدها و پیش دبستانی ها جای بروز خلاقیت ها وجود دارد.

ربوشه افزود: هنوز جزئیات اجرایی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی و اعلام نشده است. فعلا مهدها رویه قبلی را دارند تا شیوه نامه اجرایی ابلاغ شود. مهدها هیچ نگرانی نداشته باشند، در آینده هم با هماهنگی ها مشکلی پیش نمی آید.

وی درباره طرح آموزش مجازی پیش دبستانی ها نیز توضیح داد و گفت: در تهران ۱۰۰ هزار نوآموز داریم که سال گذشته ۳۳ هزار نفرشان در مراکز آموزش پیش دبستانی آموزش و پرورش ثبت نام کرده بودند و حدود ۳۳ هزار نفر در مراکز بهزیستی بودند و مابقی هم بین مساجد، سرای محله ها و دیگر موسسات که موازی با آموزش و پرورش کار می کردند تحت پوشش قرار داشتند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه دداد: بعد از فراخوان سالانه در خرداد، فراخوان ثبت نام دادیم و اعلام شد که بچه ها ثبت نام کنند اما هرچه جلوتر رفتیم ثبت نام ها مطلوب نبود و مجموعا ۵۰۰۰ نفر ثبت نام کردند. در مراکز بهزیستی هم همینگونه بود.

ربوشه افزود: در واقع در تهران کمتر از ۱۰ درصد بچه ها ثبت نام کرده بودند. در نهایت وزارتخانه اعلام کرد برای آنکه پیش دبستانی ها را رها نکنیم طرح دیگری را اجرایی کنیم. اعلام کردیم آمادگی داریم به طور رایگان، بچه ها را ثبت نام کنیم و اطلاعاتشان که وارد سناد شد بتوانند وارد شبکه شاد شوند.

وی با بیان اینکه در این کلاس ها، مربیان محتوای مدنظر را بارگذاری می کنند گفت: حداقلش این بود که نوآموزان در چنین فضایی قرار بگیرند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: شش استان محتوای کل کشور را آماده کردند که تهران یکی از آنهاست و در بخش هنر و خلاقیت ۶۰۰ محتوای خوب آماده کرده است.

به گفته ربوشه، تا کنون ۸۴۴۲ نفر در طرح آموزش مجازی پیش دبستانی ثبت نام کرده اند. البته حدود ۱۰ روز است که کدهای عملیاتی مناطق فعال شده است. احساس می کنیم اینکار از اینکه دست روی دست بگذاریم بهتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.