افزایش آموزش مهارت‌های آداب‌دانی دانش آموزان در دوران کرونا

افزایش آموزش مهارت‌های آداب‌دانی دانش آموزان در دوران کرونا

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به آغاز به کار ” برنامه تحولی خوانا “، از افزایش آموزش مهارت‌های اجتماعی صحیح به دانش آموزان، در دوران کرونایی خبر داد.

به گزارش نیکلاس به نقل از مهر، رضوان حکیم زاده در برنامه “رویداد ” رادیو گفت‌وگو و در تشریح بسته تحولی طرح خوانا، اظهار کرد: دسترسی دانش آموزان به آموزش‌های مجازی در مناطق محروم افزایش‌یافته و ما استفاده از فناوری و فضای مجازی برای برگزاری کلاس‌ها را همواره در دستور کارداریم.

وی با اشاره به فعالیت راهبران آموزشی در همه استان‌ها و تدوین درس‌نامه‌هایی برای معلمان روستایی و عشایری، تصریح کرد: این معلمان ارزیابی‌شده و درس‌نامه‌ها از طریق شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی ارسال‌شده و این آموزش‌ها همچنان استمرار خواهد داشت.

حکیم زاده از افزایش مهارت‌های شنوایی، بینایی، خواندن و نوشتن دانش آموزان پس از اجرای این طرح خبر داد و افزود: طرح خوانا ۵ درصد مدارس ابتدایی را پوشش می‌دهد و روش ما در این طرح، عملی است تا دانش آموزان بتوانند با استفاده از زبان درست و استفاده از کلمات مناسب تربیت شوند و خواسته‌های خود را به شکلی رسا بیان کنند و از ابزار نوشتن نیز به‌خوبی استفاده نمایند.

وی با اشاره به عدم توانایی اغلب فارغ‌التحصیلان در استفاده صحیح از زبان اظهار کرد: دانش آموزان باید در مقابل سخنان مختلف مهارت نه گفتن داشته باشند و مسئولیت‌های خود را در قبال خداوند و انسان‌ها و طبیعت به‌خوبی ایفا کنند.

معاون آموزش ابتدایی بابیان اینکه “مهارت آداب‌دانی ” در دانش آموزان پس از اجرای بسته تحولی خوانا فزونی می‌یابد، گفت: دانش آموزان رفتار درست را در موقعیت‌های مختلف فرامی‌گیرند و امیدواریم با آموزش مدرسان کشوری نتایج خوبی در مدارس داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.